• kontakt@professional.com.pl

Walizka, plecak turystyczny czy torba podróżna, co wybrać?

Walizka, plecak turystyczny czy torba podróżna, co wybrać?

Wybór odpowiedniego modelu produktu, w którym będzie znajdował się nasz bagaż zależy od wielu czynników. Jednym z nich będzie kwestia tego jak wiele będzie tego bagażu jaki będziemy ze sobą zabierać. Kolejna sprawa to czym będziemy jeździć i dokąd będziemy się wybierać. W wielu przypadkach będzie najlepsza torba podróżna, w innych walizka a czasami jeszcze plecak turystyczny może być dobrym wyborem.

Zasadniczo kluczowa sprawa to nasza wygoda i wybór musi być dokonywany pod tym kątem, liczy się także zabezpieczenie rzeczy, które będziemy zabierać ze sobą.

Torby podróżne – na krótkie wypady

Przyjmuje się, że torby podróżne są bagażem bardziej podręcznym a wiec nadają się na krótkie wyjazdy kilkudniowe. Taki bagaż łatwiej będzie przenosić i praktycznie każda torba podróżna ma różne uchwyty, dzięki którym jej przenoszenie nie będzie stanowić problemu. Bagaż taki jest wygodny do upakowania w samochodzie czy schowków. Dodatkowo torba będzie lżejsza niż walizka i dzięki temu będzie można łatwiej poukładać w niej rzeczy.

Walizki przy wyjazdach na dłużej

Walizki są proponowane przede wszystkim dla tych osób, które wybierają się w dłuższą podróż. Będą one bardziej stylowe i lepiej chronią bagaż, który znajdować się będzie w ich wnętrzu. Niestety ze względu na kształt oraz konstrukcję będą one mniej wygodne w przenoszeniu przy dużych odległościach ale współcześnie większość egzemplarzy posiada kółka, rączkę która pozwala na ich ciągnięcie po ziemi i dlatego dobrze się sprawdzą.

Walizka na wyjazd

Walizka co do zasady jest najlepszym rozwiązaniem, gdy chodzi o podróże autokarowe oraz lotnicze. Tego typu konstrukcja nie sprawdza się w aucie, ponieważ zajmie w bagażniku dużo miejsca i dalej tak naprawdę będzie problem z umieszczeniem w bagażniku jeszcze innych elementów.

A może plecak?

Plecaki turystyczne można potraktować jako pewną formę modyfikacji toreb podróżnych. Wykonuje się je z miękkiego materiału i dlatego mogą wygodnie zwiększyć objętość, jednocześnie mają wygodny usztywniony stelaż, który pozwoli na wygodną podróż także przy większym obciążeniu. Dlatego, jeśli ktoś wybiera się na trekkingowy wyjazd możliwe, że właśnie plecak będzie dla niego interesującą opcją.

Przygotowywane obecnie plecaki charakteryzują się coraz większą pojemnością, dlatego nie powinno być problemu, by się w niego zapakować.

Udostępnij:

Zobacz