• kontakt@professional.com.pl

Jaką walizkę kupić na podróż?

Jaką walizkę kupić na podróż?

Jaką walizkę należy wybrać na bagaż podręczny a jaką do samolotu? Zawsze najlepiej będzie, jeśli w podróży będziemy mieli dwie walizki. Jeśli takie mamy można wybrać większą na dłuższy wyjazd i mniejsza na krótszy. Przy wyborze można pokierować się trzeba kwestiami.

Wygodne kółka

To pewnie najważniejsza rzecz, gdy wybieramy walizkę. Powinniśmy koniecznie zwracać uwagę na tą kwestię. Gdy kupujemy walizkę i ma ona cztery najlepiej kauczukowe kółka, dobrze osłonięte można oczekiwać, że bardzo dobrze się sprawdzi. Kółka dobrze muszą zostać zamocowane, ponieważ dzięki temu mamy gwarancje, że nic się z nimi nie zdarzy, nie dojdzie do ich wyłamania a to jak wiadomo będzie bardzo ważne bo nie wiadomo co wydarzy się w luku bagażowym, kołka muszą więc być dobrze zamontowane. Jeśli kółka toczą się cicho już można postawić na ten element, powinien w praktyce dobrze się sprawdzić i walizka będzie komfortowa.

Zamek

Dobra będzie walizka, która ma suwak i zatrzaski, ponieważ obie walizki będzie można wtedy dodatkowo zabezpieczyć przed ewentualnymi kradzieżami.

Bagaż podręczny

Dobrze będzie, gdy będzie tam specjalny zamek TSA, który jest najlepszym zabezpieczeniem, ponieważ służby, gdy będą musiały otworzyć taką walizkę nie będą miały z tym problemu a jednocześnie jej nie zniszczą, nikt inny zaś nie będzie mógł się dostać do takiej walizki. dlatego pasażer ma gwarancję, że walizka jest bezpieczna a jednocześnie nie musi się obawiać sprawdzania celników.

Walizka twarda czy miękka?

Walizka z tkaniny ma najczęściej więcej kieszonek i będzie znacznie lżejsza. Dlatego wygodnie będzie można tam układać ubrania, drobiazgi czy kosmetyki. Musi być ona przygotowana z użyciem specjalnego impregnowanego materiału, tak by szybko nie uległa zniszczeniu. Jeśli jednak w walizce znajdować się będą przedmioty, które są dla nas cenne i nie mogą być zniszczone to najlepszą opcja będą jednak walizki twarde, które gwarantują lepsze zabezpieczenia a więc od strony praktycznej będą dobrym wyborem. Dużo będzie zależeć od warunków w jakich będziemy podróżowali i to jak się zdaje ma największe znaczenie, gdy szukamy dla siebie dobrej walizki.

Udostępnij:

Zobacz