• kontakt@professional.com.pl

Walizka twarda jak ze snu – jaka powinna być?

Walizka twarda jak ze snu – jaka powinna być?

Podróżowanie to już nie tylko bilet, hotel czy wypoczynek. Bez dobrej walizki transportowanie rzeczy na wycieczce nie będzie możliwe. Czasami w ogóle możemy stracić nasze rzeczy, gdy nie wybierzemy dobrej walizki na lotniczy wyjazd.

Mała, czy duża?

Podstawowa sprawa będzie taka, że konieczny jest podział na małą oraz dużą walizkę. Na rynku znajdziemy więc trzy podstawowe rozmiary mała do 40 litrów, średnia do 80 litrów i duża, która może mieć nawet 150 litrów.

Jak się jednak okazuje kabinówka kabinówce nie będzie równa. W teorii przeznaczeniem walizki będzie jej zabranie na pokład samolotu. Nie wszyscy producenci korzystają ze standaryzowanych wymiarów, a pamiętajmy, że linie lotnicze mają tutaj swoje narzucenia i niestety trzeba będzie się do nich właśnie dopasować. Jeśli regularnie latamy jednymi liniami trzeba brać pod uwagę jej dyrektywy co do wagi czy rozmiaru. Podróżowanie to nie tylko bilet czy hotel lub wypoczynek. Bez dobrej walizki podróż się nie uda a więc starajmy się ją dobrze wybrać.

Producent walizek

2 czy 4 kółka?

Szukając dobrej twardej walizki starajmy się zwracać uwagę na kółka. Mamy bowiem obecnie dostępne takie propozycje, gdzie znajdują się dwa albo cztery kółka i ta różnica jest rzeczywiście istotna. Jednak nie zawsze będzie ważna sama liczba kółek, czasami po prostu ważniejsze będzie to jak kółka są wykonane. Najlepiej sprawdza się kauczuk, ten łożyskowany. Dobrze będzie, by nie wystawały one za obrys walizki, ponieważ wtedy będą narażone na uderzenia.

Dodatkowe zabezpieczenia

Jeśli chodzi o elementy dodatkowych zabezpieczeń na pewno dobrze będzie mieć TSA. To ważny element, ponieważ taka walizka będzie miała stosowne zabezpieczenie na wypadek kontroli celnej. Służby na lotnisku będą mogły otworzyć naszą walizkę bez jej niszczenia. To ważne, ponieważ wiadomo, że gdy nasz bagaż będzie budził wątpliwości istnieje taka możliwość, że walizka na lotnisku zostanie rozdarta, lepiej więc będzie na to uważać i ochronić swój bagaż.

Wytrzymałość

Walizki twarde to coś na kształt kufrów. Ścianki są wykonane z ABS, włókna szklanego bądź tez poliwęglanu. Walizki twarde to idealna opcja, ponieważ wytrzymuje ona bardzo duży nacisk a w związku z tym mamy gwarancję, żę przetrwają one bez problemu w lotniczym luku bagażowym. Tego typu elementy zabezpieczające są więc ważne, starajmy się wybierać zawsze taką walizkę, która będzie się dobrze sprawdzać i nie zostanie zniszczona.

Udostępnij:

Zobacz