• kontakt@professional.com.pl

Radzimy, jaką wybrać walizkę i torbę podróżną

Radzimy, jaką wybrać walizkę i torbę podróżną

Wbrew pozorom znalezienie walizki i torby podróżnej nie będzie prostą sprawą. Wiadomo, ze walizka musi być pojemna i lekka, ale powinna być także odpowiednio trwała. Najmodniejsze i najchętniej wykorzystywane są obecnie walizki z poliwęglanu, który jest szczególnie odporny na uszkodzenia. Do tego można mówić, że pojawi się szyfrowy zamek, do którego kluczyk mają tylko służby celne i dzięki temu to zabezpieczenie jest pewne.

Elementem o bardzo dużym znaczeniu będą kółka. Dwa to już przeszłość, ponieważ obecnie walizki muszą mieć przynajmniej cztery kółka, dzięki temu nawet najcięższy bagaż jedną ręką uda się pociągnąć. Jeśli wybieramy się gdzieś na krótszy wyjazd wydaje się, że czarna torba pokryta kolorowym jedwabiem Valentini może być interesującą propozycją.

Podajemy Wam kilka cech dobrej walizki

Pojemna

Wnętrze oczywiście musi być dobrze zorganizowane i pakowne. Komora główna powinna mieć paski do trzymania ubrań a także dodatkowe kieszonki, które ułatwiać będą utrzymywanie porządku. Na wyjazdu służbowe warto mieć taką, gdzie zmieścić się garnitur i spodnie bez obaw o wygniecenie oraz taką, gdzie będzie miejsce na laptop.

Pojemna walizka

Trwała

Materiał jest bardzo ważny, gdy chodzi o trwałość i wydaje się, że tekstylna walizka tutaj nie sprawdzi się dobrze. Lepiej będzie więc wydać nieco więcej, ale zagwarantować sobie, że walizka będzie trwała i rzeczywiście będzie się dobrze sprawdzać także w podróży samolotowej, gdy jak wiadomo będzie taka sytuacja, w której bagaż wyląduje w luku.

Wygodna

O tym będzie decydować przede wszystkim waga takiej walizki. Nie powinna mieć więcej niż pięć kilogramów. Tylko w ten sposób będzie gwarantować odpowiednią wygodę. Oprócz tego ważne są kółka, na których taka walizka będzie jeździć. To ważna sprawa, która decyduje o komforcie korzystania z takiej właśnie walizki.

Zabezpieczona

Nie zapominajmy o tym, że dobra walizka musi stawić opór, jeśli ktoś będzie chciał się dostać do jej wnętrza. Dlatego musi być zamykana na zamek szyfrowy albo kłódeczkę założoną końcówki suwaków. Niekiedy służby celne muszą do walizki zajrzeć i mogą ją nawet zniszczyć. Dlatego można postawić na specjalny szyfrowy zamek TSA, który może być otworzony przez celników bez niszczenia walizki.

Udostępnij:

Zobacz