• kontakt@professional.com.pl

Plecak, torba na ramię czy aktówka? Wybieramy uniwersalną męską torbę

Plecak, torba na ramię czy aktówka? Wybieramy uniwersalną męską torbę

Jak wybrać uniwersalną męską torbę? Co będzie najważniejsze przy wyborze i co obecnie jest na rynku popularne? Mogłoby się wydawać, że to błahy temat, jednak w praktyce nie jest to takie proste jakby się mogło wydawać. Jak pokazuje nam praktyka panowie mają rzeczywiście spory problem z wyborem pojemnej i uniwersalnej torby.

Plecak, torba na ramię czy może aktówka? Na co się zdecydować? Jaki model będzie dobrze pasował do płaszcza, garnituru czy dżinsów?

Męska torba na ramię

Charakterystyka torby męskiej

Kobiety w szafach najczęściej mają dziesiątki różnych toreb, natomiast mężczyźni w modowych potrzebach raczej będą minimalistami. Poza estetyką faceci przede wszystkim stawiają na wygodę oraz funkcjonalność. I taka właśnie powinna być prawdziwa męska torba. Przed wyborem trzeba się zastanowić do czego powinna nam służyć. Czy będzie to praca, wypoczynek czy gadżet podkreślający status? Warto szukać model dopasowany do konkretnej sytuacji. Nie warto zapominać także o wybraniu pojemności. Musimy rzeczywiście dobrze rozważyć tryb życia. Czy przypadkiem mała służbowa aktówka nie okaże się zbyt mała? Z drugiej strony duża torba nie będzie się dobrze komponować z garniturem czy płaszczem.

 

Jakie są rodzaje toreb czy modele

Plecak to praktycznie najwygodniejszy model męskiej torby, gdzie łatwo zmieści się laptop do pracy jak i też przebranie na trening. Z perspektywy historycznej to nic innego jak worek poddany ewolucji. Obecnie jest to element rozpoznawczy studentów i uczniów. Nadaje się na sport czy do stylizacji nieco bardziej causalowych. Warto pamiętać, że zakładanie plecaka do garnituru to modowa wpadka i nie będziemy się dobrze prezentować w oczach kontrahentów.

Torba na ramię jest niesłusznie kojarzona z listonoszkami. Ten model to jeden z bardziej funkcjonalnych w męskich szafach. Torby na ramię mogą mieć 30 na 40 cm i są wykonane ze skóry albo innej mocnej tkaniny. Są tak przygotowane, by dało się w nich łatwo odnaleźć. Nie wszystkie torby na ramię mogą pasować do garnituru raczej wybieramy do niego produkty średniej wielkości i takie wykonane ze skóry naturalnej.

Teczka czy aktówka nie pozwala zapakować wielu rzeczy, ale to taka propozycja, która pozwala przede wszystkim na to, by mieć najpotrzebniejsze dokumenty i dobrze się prezentować, dlatego właśnie aktówka jest świetnym wyborem do pracy i na spotkania biznesowe.

Udostępnij:

Zobacz