• kontakt@professional.com.pl

Czas na podróże – jak wybrać dobrą walizkę?

Czas na podróże – jak wybrać dobrą walizkę?

Wydaje się, że dobra walizka powinna się charakteryzować tym, że będzie uniwersalna, funkcjonalna oraz praktyczna. Dzięki temu będzie mogła nam nawet przez lata dobrze służyć. Chcemy również powiedzieć jak będzie można wybrać najlepszy model walizki dla siebie. Dobra walizka jest nie tylko komfortem, ale ma również gwarantować odpowiednią ochronę rzeczy, które przewozić będziemy w czasie długich podróży.

Uwzględniając niedbalstwo na lotnisku powinniśmy pamiętać o tym, że nasza walizka musi być odpowiednio wytrzymała, by to wszystko co przewozimy zachowane było w odpowiednim stanie. Jakie parametry mają tutaj największe znaczenie?

Solidne kółka

System kółkowy jest najczęściej obecnie spotykanym problemem. Okazuje się bowiem, że umocowanie kółek jest najczęściej słabe i dość szybko wszystko zacznie funkcjonować z problemami, nie będziemy z tego systemu zadowoleni. Często w sklepach znajdziemy również kółka klejone, które mogą odpaść, dlatego trzeba uważać na to co będziemy kupować. Drugi problem to sam materiał kółek. Gumowe i plastikowe kółka są popularne, ale nie sprawdzają się one dobrze. Zamiast gumy czy plastiku zdecydowanie lepsze będą kółka kauczukowe.

Materiał wykonania walizki

Kolejna bardzo ważna kwestia to również wybranie materiału samej walizki. Na rynku mamy kuferki twarde, półtwarde i miękkie. Najwytrzymalsze są twarde wykonane z termoplastycznych materiałów. Dzięki nim walizki są szczególnie odporne na uszkodzenia mechaniczne. Mogą one przetrzymywać nacisk na poziomie kilkaset kilogramów. Jednak są nadal modne walizki materiałowe, które są tańsze i mają również proponowane mniejsze dodatkowe kieszonki co czasami może znacznie ułatwić pakowanie, a więc również ma znaczenie

Praktyczna walizka

Parametry, na które warto zwrócić uwagę

Przed zakupem walizki należy sprawdzać wymiary, wagę czy pojemność. Parametry jakie są bardzo ważne gdy chodzi o wagę są istotne przede wszystkim w przypadku wyjazdu samolotem, gdzie z góry mamy narzucony limit wagi i dobrze będzie, gdy walizka będzie lekka, ponieważ dzięki temu tak naprawdę mamy gwarancję, że więcej właściwego bagażu uda się nam zapakować. Znaczenie ma także wymiar, tutaj również pojawiają się istotne ograniczenia ze strony linii lotniczych.

Zabezpieczenie walizki

Walizka powinna być także dobrze zabezpieczona przed dostępem innych osób. Może się pojawić kłódka TSA, która będzie najlepszym dotychczas rozwiązaniem na rynku. Służby lotniska mogą bowiem do takiej walizki się dostać bez jej zniszczenia.

Ile kosztuje dobra walizka?

Walizkę należy potraktować jako inwestycję i nie ma sensu jej kupowanie za około 50 złotych w pierwszym lepszym markecie. Wydać trzeba czasami nawet około 500 złotych, ale jeśli dużo podróżujemy na pewno ten wydatek będzie racjonalny.

Udostępnij:

Zobacz