• kontakt@professional.com.pl

Walizka idealna

Walizka idealna

Znalezienie dobrej walizki może zdecydować o komforcie podróży. Kupno pierwszej lepszej raczej nie będzie dobrą decyzją. Przede wszystkim trzeba się liczyć z tym, że służby na lotnisku nie wykazują się troską o bagaże podróżnych i jak kupimy tanią walizkę to bardzo szybko możemy stać się ofiarami spotkania naszego bagażu z celnikami.

Mówiąc o walizkach wiele osób nadal myśli o starych pilśniowych skrzyniach z zatrzaskami jak ze znanych amerykańskich filmów. Oczywiście miłośnik stylu retro i takie propozycje będzie w stanie dla siebie znaleźć, ale oczywiście nie jest to praktyczny element i nie ma co oczekiwać, że będzie idealnym wyborem. Jeśli ktoś stawia raczej na kwestie praktyczne musi iść w kierunku nowoczesnych walizek obecnie proponowanych.

Kółka

Życie podróżnych zmieniło się dzięki dwóm wynalazcom. Śmiało można powiedzieć, że to właśnie kółka sprawiły, że walizka się zmieniła i została wynaleziona w takiej właśnie formie, w jakiej obecnie się z nią spotykamy. Dzięki amerykańskim producentom obecnie znajdziemy w sklepach walizki na dwóch albo na czterech kołach.

Komfort podróży

Wynalazca walizek na kółkach

Bernard D. Sadow. W roku 1970, gdy wracał z wakacji z ciężkimi walizami zauważył jak pracownik lotniska przewozi bagaże na wózku. Od tego momentu właśnie pomyślał, że życie podróżnych będzie się mogło zmienić na lepsze dzięki kółkom. Walizki produkował według swojego pomysłu z czterema kółkami, dzięki czemu można było je ciągnąć za sobą i była to pełna wygoda. Kolejna innowacja pojawiła się dopiero w 1987 a więc po kilkunastu latach gry Robert Plath pilot Northwest Airlines wymyślił na nowo walizki.

Jego pomysł nakreślił obraz wygodnego bagażu. Zamiast czterech kółek zdecydował się on na to, by zamontować dwa kółka do walizki i do tego wprowadzić jeszcze sztywny uchwyt. W taki sposób powstał tak zwany trolley system, który obecnie jest stosowany praktycznie przez wszystkich producentów walizek na świecie. Od tego momentu walizkę można było już pchać przed sobą albo też ciągnąć za sobą.

Wydawać by się mogło, że ilość kołek nie ma większego znaczenia, ale to błędne myślenie. Trzeba bowiem ilość kółek wybierać pod kątem tego jakim środkiem transportu będziemy się poruszać.

Udostępnij:

Zobacz