• kontakt@professional.com.pl

Walizki podróżne – jak wybrać?

Walizki podróżne – jak wybrać?

Pakowanie bagażu to pewnego rodzaju rytuał, który będzie nas czekał przed każdym wyjazdem na urlop. Obecnie najbardziej popularne są walizki podróżne na kółkach. Jak jednak znaleźć taką, która do naszych potrzeb będzie najbardziej odpowiednia?

Czy zdecydować się na tania walizkę z marketu czy lepiej wydać więcej na dobry produkt renomowanej marki?

Walizka na kółkach

Kółka będą istotnym elementem każdego bagażu podróżnego, szczególnie jeśli będziemy się decydować na podróż samolotem i tych pieszych wycieczek po lotniskach i dworcach będzie sporo. Plastikowe kółka, które mogą się pojawiać w tanich walizkach szybko mogą ulegać zniszczeniu. Dlatego będzie trzeba sprawdzić czy przypadkiem nie lepiej będzie zdecydować się na kółka kauczukowe, które mają jeszcze dodatkowo również łożyska.

Przydatne będą również osłony na kółka, ponieważ dzięki temu będzie można je odpowiednio ochronić przed zniszczeniem czy uszkodzeniem w trakcie manewrowania w ciasnych przestrzeniach takich jak korytarz pociągu czy kabina w samolocie. W przypadku małych bagaży takich jak walizki kabinowe można zdecydować się na dwa kółka, jeśli chodzi o takie większe propozycje raczej będzie trzeba się zdecydować na modele z czterema kółkami, najlepiej obrotowymi.

Podróż na kółkach

Walizki kabinowe

Wcześniej mówiliśmy już o walizkach kabinowych, które to będą określane w taki sposób, ponieważ są to specjalne walizki, które spełniają wymogi jakie stawiane są przez linie lotnicze, a które dotyczyć będą bagażu podręcznego jaki zabieramy ze sobą na podkład samolotu. Pamiętać należy o tym, że te wymogi w zależności od linii lotniczych również będą inne.

W internecie znajdziemy więc dokładne informacje co do tego jakie są wymiary w najbardziej popularnych liniach lotniczych. Dzięki temu walizki kabinowe będzie można używać również w trakcie lotów w innych liniach. Najlepiej więc szukać takich opcji, które będą pasować do różnych pojawiających się wymagań. W ten sposób praktycznie na każdą podróż będziemy mieli idealną walizkę, która dobrze się sprawdzi.

Udostępnij:

Zobacz